יתרונות ניתוח בלוטת יותרת התריס בגישת ה-Minimal Invasive

תפקידן של בלוטות יותרת התריס בגוף האדם הינו על מנת לעזור לשלוט על רמות הזרחן והסידן בדם. ישנן 4 בלוטות שכאלו בגוףף האדם והן ממוקמות בצוואר ליד ומאחורי בלוטת התריס. פעילות יתר של הבלוטות גורמת למצב הנקרא היפר-פאראתירואידזם, מצב אשר גורם לרמות סידן גבוהות בדם וכתוצאה מכך, אלו אשר סובלים מהתופעה – יסבלו מחוסר נוחות בגפיים, חולשה בשרירים, אבנים בכליות, מתן שתן תכוף וערנות פחותה. במצב כזה,, ניתן לבחור באופציה של ניתוח בלוטת יותרת התריס בגישת ה-Minimal Invasive –  ניתוח אשר אורך פחות זמן, פולשני פחות ובטוח יותר מאשר הניתוח בשיטה "המסורתית".

מה הם הסימפטומים של מחלה בבלוטת יותרת התריס

בשלבים המוקדמים קשה מאוד לאבחן את המחלה ורוב הסובלים מהבעיה לא יסבלו מכל סיפטום במשך תקופה ארוכה וזאת מכיוון שהגידולים מתפתחים במהלך הזמן. חלק מהסימפטומים היותר נפוצים הינם דיכאון, כאבי ראש תכופים ואבנים בכליות. סימפטומים נוספים: לחץ דם גבוה ויכולת ריכוז פחות. סימפטומים נוספים: עייפות כרונית, נדודי שינה, בלבול, רמות ויטמין D נמוכות וכאבי עצמות.

קצת על מהלך הניתוח בבלוטת יותרת התריס…

לאחר האבחנה, תבוצע בדיקת אולטרסאונד של הבלוטה הבעייתית. הרופא אשר יבצע את הניתוח ישתמש באולטרסאונד זה בחדר הניתוח בשילוב עם אולטרסאונד נוסף על מנת לזהות את הבלוטה הבעייתית. אורך ניתוח שכזה הוא כ-10 דקות עד כחצי שעה ומבוצע לרוב בהרדמה חלקית (ובהרדמה מלאה במקרים חריגים). בכדי לבצע ניתוח זה, הרופא המנתח יבצע חתך ברוחב של מס' סנטימטר (אינץ' בודד) וישתמש במצלמות האנדוסקופיות ובאולטרסאונד על מנת להסיר את הבלוטות אשר גורמות לבעיה. לאחר הניתוח, הרופא יסגור את החתך באמצעות תפרים מתחת לעור.

היתרונות בבחירה של סוג פרוצדרה זו על פני שיטת הניתוח המסורתית:

-היכולת לזהות היכן בדיוק הבלוטה הבעייתית ולהסירה

– הרדמה חלקית

– אורך הניתוח הוא קצר משמעותית מאורך ניתוח "מסורתי": כ-10 דקות עד חצי שעה בהשוואה ל-4 שעות.

– המטופלים בסוג כזה של ניתוח משוחררים בדרך כלל לאחר כשעה או שעתיים וחוזרים במהרה לשגרת חייהם.