שתל שבלול – המיתוסים ושברם

הורים לילדים עם שתל שבלול רגילים לתשומת הלב אשר שתל השבלול של הילד מקבל – המבטים והבהיות על "הדבר הזה" על הראש של הילד. לפעמים ישנן שאלות ולפעמים יש פשוט בהיה במבט ריק שמתרחש לאחר שאתם מודיעים להם שמדובר בשתל שבלול.

לפעמים, אנו נתקלים באדם אשר כבר שמע על שתל שבלול. עם זאת, לאחר שיחה קצרה איתם, הייתם מעדיפים שהם היו מהקבוצה הראשונה. ישנם מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות על שתל השבלול – מיתוסים אשר רצים עוד מהיום הראשון של שתל השבלול, מיתוסים אלו הופכים להיות נפוצים לרוב על ידי אנשים בעלי כוונה טובה אשר פשוט מחזיקים באינפורמציה מוטעית.

אז רגע… מה המיתוסים וקצת נתונים סטטיסטיים…

בין המיתוסים הכי נפוצים: שתל שבלול מושתל לתוך המוח, ילדים עם שתלי שבלול לא יכולים ללמוד, שתל שבלול הינו "התרופה" לחירשות, אם אתם מבצעים שתל שבלול לא תוכלו להחזיר שמיעה מלאה באמצעות טכנולוגיה שתהיה זמינה מתישהו בעתיד, שתל שבלול זה עדיין משהו נסיוני מדי.

למעשה, במחקרים מדעיים אחרונים, רק כ-12% מקהילת החרשים בוחרים בפתרון של שתל שבלול – ישנן סיבות מגוונות לכך, אך עם זאת, אחת הסיבות העיקרית לכך, הן התפיסה המוטעית לגבי השתל – לכן, חשוב מאוד שאלו אשר כבר ביצעו את השתל, יהיו בעלי ידע לגבי השתל, על מנת שיוכלו לתקן את התפיסות המוטעות לגבי שתל השבלול ולהבהיר את האמיתות. רבים מאלו ששוקלים ביצוע ניתוח שכזה ייוועצו באדם אשר משתמש בשתל שכזה.

כמובן, חשוב מאוד להיוועץ ברופא מומחה באף אוזן גרון אשר מתמחה ברפואת האוזן בכלל ובשתל השבלול בפרט. מומחה דוגמת ד"ר ישגב שפירא.

אנו נדאג לבצע סדרה של כתבות על שתל השבלול אשר תוכלו לסייע לכם לקבל את האינפורמציה הדרושה על שתל השבלול, הירשמו ועקבו אחרינו בעמוד הפייסבוק שלנו!

Close Panel

צרו איתנו קשר:

הרב ריינס 6, תל אביב

בתיאום מראש

03-5299521

התקשרו אלינו

entclinic2014@gmail.com

צרו איתנו קשר במייל

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזרלטר