רפואת אף אוזן גרון – אוטורינולרינגולוגיה ותת-התמחויות

רפואת אף אוזן גרון הינה תחום ברפואה אשר מתמחה ברפואה של אברי ראש צוואר. השם המלא של ההתמחות הוא אוטורינולרינגולוגיה שהינו השם היווני לאף אוזן וגרון – אשר למעשה הינו בדיוק התחום שבו רופאים בתחום מתמחים בו. בארצות הברית, מדובר באחד התחומים התחרותיים ביותר להתמחות לאחר לימודי הרפואה. רופא בתחום זה מסיים התמחות של לפחות 6 שנים כולל דרישה לצבור נסיון ניתוחי שיאפשר להם עבודה עצמאית בכל מגוון תחומים של רפואת אף אוזן גרון. הרופאים יכולים לבחור לבצע תת-התמחות מתקדמת בתחום אחד ספציפי אשר אורכת שנתיים נוספות.

לכן, למעשה אם יש לכם בעיה בסינוסים לדוגמא, זהו סוג המומחה שאתם צריכים לגשת אליו. המומחיות שלהם מאפשרת להם לזהות ולאבחן במהרות את הבעיה ולהציע את הטיפול הנכון עבור הבעיה. לפעמים הטיפול יכלול אך ורק טיפול תרופתי אך לפעמים הטיפול יכול לדרוש ניתוח סינוסים.

רפואת אא"ג – רפואת הקול

אחד מתתי התמחות ברפואת אף אוזן גרון הינה לרינגולוגיה, למעשה, רפואת הקול – רופא בתת-התמחות זו, מסיע לחולים עם בעיות בבית הקול. כך לדוגמא, אם אתם שרים או מופיעים עם הקול שלכם ואת חווים בעיות עם הקול, הדבר יכול להעיד על בעיות בבית הקול – במקרה שכזה עליכם לגשת למומחה אף אוזן גרון אשר מתמחה ברפואת הקול.

רפואת אא"ג – מומחה סינוסים

תת-התמחות נוספת הינה התמחות בסינוסים ורינולוגיה, רופא בתת-התמחות זו הוא רופא אשר מטפל במקרים ומחלות דוגמת סינוסיטיס וזהו תחום של אלרגולוגיה, לא אא"ג –  בתת-התמחות זו הרופא מטפל גם במקרים של דום נשימה בשינה ונחירות. פעמים רבות נחירות נגרמות עקב המעבר של האוויר דרך מחיצות האף במהלך השינה.

Close Panel

צרו איתנו קשר:

הרב ריינס 6, תל אביב

בתיאום מראש

03-5299521

התקשרו אלינו

entclinic2014@gmail.com

צרו איתנו קשר במייל

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזרלטר